• Mój zeszyt - moja wizytówka
          • Mój zeszyt - moja wizytówka

          • W  2024 roku ogłoszono konkursu dla klas I-III na najładniej prowadzony zeszyt pt. Mój zeszyt-moja wizytówka. Organizatorkami tego konkursu były panie: Dorota Mocarska i Katarzyna Zienkiewicz.

            Celami tego przedsięwzięcia  była:  poprawa u uczniów: poziomu pisma - kaligrafii, poziomu ortografii i interpunkcji oraz  estetyka prowadzenia zeszytu przez ucznia. Oceny zeszytów dokonało jury powołane przez organizatorki w kwietniu. Kryteria oceny zeszytów opracowane  przez panie to:

            1. Zeszyt prowadzony systematycznie. 

            2. Zeszyt prowadzony starannie.

            3. Pismo czytelne, przejrzyste, kształtne.

            4. Teksty właściwie rozmieszczone na stronie.

            5. Ważne informacje są zaznaczone dowolnym kolorem.

            6. Kartki są czyste, bez zagięć na rogach.

            7. Zeszyt jest podpisany - pełne imię, nazwisko i klasa.

            Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców. Przyznano I, II i III miejsce i wyróżnienie w kategorii klas I, w kategorii klas II i w kategorii klas III .

            Laureaci i uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe pozyskane od sponsorów.

             

        • Z Mocą Serca! Obchody Światowego Dnia Autyzmu
          • Z Mocą Serca! Obchody Światowego Dnia Autyzmu

          • Dnia 03.04.2024 r. naszą szkołę odwiedziły pracownice Ośrodka Szkolno -Wychowawczego z Długoborza, p. Anna Nowowiejska oraz p. Anna Kowalska. Celem ich wizyty było włączenie się naszej TRÓJKI w akcję "Z Mocą Serca". Dzieląc się z nami niebieskimi serduszkami panie podkreślały znaczenie zrozumienia, akceptacji i wsparcia dla osób z autyzmem oraz ich rodzin. Dzięki takim akcjom uczniowie z naszej szkoły zwiększają swoją empatię oraz uczą się akceptacji inności.

        • Szkolne eliminacje konkursu „Baje, bajki, bajeczki”
          • Szkolne eliminacje konkursu „Baje, bajki, bajeczki”

          • 3 kwietnia w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego „Baje, bajki, bajeczki”. Do rywalizacji przystąpiło 13 uczniów z klas IV – VIII. Zaprezentowali przed komisją konkursową własne interpretacje utworów Ignacego Krasickiego, Aleksandra Fredry, Juliana Tuwima oraz innych autorów. Członkowie komisji, po długiej debacie, zdecydowali, że w kolejnym etapie konkursu nasza szkołę będą reprezentowali następujący uczniowie: Kategoria klas IV – VI Roksana Depczyńska IV B Lena Łuniewska V A Kategoria klas VII – VIII Julia Sawicki VII B Marta Dzwonkowska VII B

            Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów w kolejnych zmaganiach.

        • Turniej Wiedzy Pożarniczej
          • Turniej Wiedzy Pożarniczej

          • Dnia 25 marca 2024r. odbyły się miejskie eliminacje XLVI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” w których wzięli udział również uczniowie naszej szkoły. Do eliminacji szkolnych przeprowadzonych przez panią Milenę Mioduszewską zgłosiło się dziewięcioro uczniów, z czego troje zakwalifikowało się do eliminacji miejskich: Dzwonkowska Marta i Chodkiewicz Olivia z 7b oraz Rzodkiewicz Maja z 6a. Uczestnicy mieli do rozwiązania test, z którym poradzili sobie znakomicie.  Jednakże do eliminacji powiatowych mogło przejść troje uczniów z wszystkich zambrowskich szkół podstawowych. Do eliminacji powiatowych zakwalifikowała się Olivia Chodkiewicz z klasy 7b.

            Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym etapie.

          • ORLIK

          • Od 2 kwietnia 2024 r. kompleks boisk Orlik 2012 przy Szkole Podstawowej Nr 3  w Zambrowie jest dostępny dla zainteresowanych osób i grup zgodnie z obowiązującym regulaminem.

            Godziny otwarcia:

            Poniedziałek – Piątek: od 800 do 2000

            Sobota: od 1000 do 2000

            Niedziela: od 1200 do 2000

        • Podsumowanie zbiórki dla bezdomnych zwierząt
          • Podsumowanie zbiórki dla bezdomnych zwierząt

          • W ubiegły piątek odwiedziliśmy Fundacja Dla Zwierząt Jedno Serce Nie Da Rady.

            Przekazaliśmy naszym kochanym czworonogom rzeczy ze zbiórki, która odbywała się w naszej szkole przez ostatni miesiąc. 

            Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli kolejny raz swoje serduszka i dołączyli do akcji!

            Zobaczcie jakie piękne istotki mieszkają w Szumowie na terenie przytuliska.

            Pieski szukają domów, a wszelkie informacje o nich znajdziecie na profilu Fundacji.

            Bo jedno serce nie da rady, ale wiele serc ma ogromną moc!

        • "Wiosenne przebudzenie" - uczennice docenione w konkursie wokalnym
          • "Wiosenne przebudzenie" - uczennice docenione w konkursie wokalnym

          • W dniu 25 marca w SP4 odbył się V Powiatowy Konkurs Piosenki Integracyjnej "Wiosenne przebudzenie" pod patronatem Starosty Powiatu Zambrowskiego. Konkurs dedykowany był uczniom klas I-VIII. Z naszej szkoły wystąpił duet w składzie Maria Dziwalska z klasy III a oraz Aleksandra Zambrzycka z klasy III b. Dziewczynki pięknym wykonaniem utworu "Wiosna, wiosenka" zdobyły II miejsce w kategorii klas I-IV. Otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy!!!

        • Wolontariusze znowu w akcji!
          • Wolontariusze znowu w akcji!

          • Nasi wolontariusze po raz kolejny uczestniczyli w zbiórce żywności.

            W piątek 15 marca i w sobotę 16 marca kwestowali w zambrowskich sklepach z Bankami Żywności na rzecz seniorów i ubogich z Zambrowa oraz z okolicy.

            "Święta Godne a nie Głodne"

            Dziękujemy naszym kochanym wolontariuszom oraz wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznej wielkanocnej zbiórce żywności.

        • Uczniowie SP3 zostali „Mistrzami Origami”
          • Uczniowie SP3 zostali „Mistrzami Origami”

          • Święto origami w Szkole Podstawowej Nr 47 w Białymstoku to już tradycja. W sobotę 2 marca odbyła się już XXII edycja wydarzenia. Tegoroczne Święto Origami objęte zostało patronatami: Wojewody Podlaskiego, Marszałka Województwa Podlaskiego, Prezydenta Miasta Białegostoku, Komendanta Miejskiego Policji w Białymstoku i WORD w Białymstoku. Patronat medialny sprawowała TVP3 Białystok. Jak co roku w ramach święta, szkoła zorganizowała i przeprowadziła wojewódzki konkurs „Mistrz Origami”. Nagrody były przyznawane w różnych kategoriach wiekowych i w różnych stylach origami. Wśród kategorii znalazły się: „Jak bezpiecznie spędzam czas”, „Jestem bezpieczny na drodze”, Jan Klemens Branicki i Jego Miasto, ORIGAMI PRZESTRZENNE 5 – 7 LAT, ORIGAMI PRZESTRZENNE 8 – 9 LAT, ORIGAMI PRZESTRZENNE 10 – 12 LAT, ORIGAMI PŁASKIE 5 – 7 LAT, ORIGAMI MODUŁ CHIŃSKI 5 – 7 LAT, ORIGAMI MODUŁ CHIŃSKI 8 –9 LAT, MODUŁ CHIŃSKI 10-12 lat, MODUŁ CHIŃSKI 13-15 lat. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem, co roku bierze w nim udział kilkaset dzieci. Miło jest nam poinformować, że w gronie laureatów znaleźli się uczniowie SP 3 w Zambrowie:

            • I miejsce: Wiktoria Wińska (kl. VI a), Julia Brzozowska ( kl. IV b)
            • II miejsce: Jakub Michalski (kl. VI a)
            • III miejsce: Krzysztof Wiński (kl. III a), Jan Grodzicki (kl. IV b). 

            Wyróżnienia otrzymali: Nikola Kulesza (kl. III a), Krzysztof Michalski (kl. II a), Wojciech Kossakowski (kl. II a). 

            Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy dalszych sukcesów!

            oprac., foto. JJ

          • Odra

          • Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zambrowie, w ślad za pismem Głównego Inspektora Sanitarnego nr EP.NE.740.6.2024 z dnia 14 lutego 2024 r., w związku z pojawiającymi się doniesieniami medialnymi o niepokojącej sytuacji w zakresie zachorowań na odrę w Polsce prosi o przyjęcie następujących informacji.

            Odra jest ostrą chorobą wirusową przebiegającą z gorączką, kaszlem, zapaleniem spojówek oraz wysypką. Jednocześnie jest to choroba, która może mieć, u osób które uległy zakażeniu, poważne odległe konsekwencje zdrowotne w postaci groźnych powikłań neurologicznych.

            W roku 2022, po okresie epidemii w latach 2018-2019, odnotowano w Polsce 27 przypadków odry, podczas gdy w roku 2021 było ich 13, w 2020 r. - 30, zaś w 2019 r. - 1502. W roku 2023 łącznie odnotowano w Polsce 37 zachorowań, natomiast w okresie 01.01-31.01.2024 r. – 9 przypadków (dla porównania w analogicznym okresie 2023 r. odnotowano 5 potwierdzonych przypadków zakażenia wirusem odry).

            Zgodnie z aktualnymi danymi Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) (https://www.ecdc.europa.eu/en/publicationsdata/communicable-disease-threats-report-4-10-february-2024- week-6) od 1 stycznia do 31 grudnia 2023 r. 23 kraje zgłosiły łącznie 2 361 przypadków odry, przy czym większość przypadków zgłosiła Rumunia (1 755), Austria (186), Francja (118), Niemcy (82), Belgia (69), Włochy (44), Polska (37), Hiszpania (13) i Szwecja (11). Również pozostałe kraje odnotowały przypadki odry (Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Węgry, Irlandia, Łotwa, Liechtenstein, Litwa, Holandia, Norwegia, Portugalia i Słowacja).

             Dane zebrane w okresie od 5 stycznia do 6 lutego 2024 r. wykazały 1 861 nowych podejrzeń lub potwierdzonych przypadków, w tym 4 nowe zgony z powodu odry. Przypadki zgłosiło dziewięć krajów UE/EOG: Austria, Estonia, Niemcy, Grecja, Węgry, Islandia, Irlandia (1 zgon u osoby dorosłej), Włochy, Portugalia i Rumunia (3 zgony, w tym 2 dotyczące dzieci, które nie kwalifikowały się do szczepienia) i Hiszpanii (2). W Wielkiej Brytanii odnotowano natomiast ponad 7 krotny wzrost liczby przypadków odry w stosunku do początku 2023 r.

            Zachorowania o charakterze i rozmiarach ognisk epidemicznych występują w populacjach, w których stopień uodpornienia dzieci i dorosłych jest niewystarczający dla uzyskania odporności zbiorowiskowej. Powstaje ona, gdy liczba osób uodpornionych w danym środowisku osiąga co najmniej 95%. Przez wiele lat w naszym kraju stan   zaszczepienia przeciw odrze był wysoki i wynosił 98-99%. W ostatnim dziesięcioleciu obserwowany jest jednak globalny niepokojący trend malejący odsetka dzieci zaszczepionych przeciw odrze, śwince i różyczce.  

             Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) w 2023 r. monitorując sytuację epidemiologiczną chorób zakaźnych w poszczególnych krajach, skierowała robocze wytyczne dla Polski odnośnie obecnej sytuacji epidemiologicznej wybranych chorób zakaźnych, dla których wydaje się ona najbardziej alarmująca, w tym dotyczące odry.

            ECDC ocenia, że choć ryzyko na poziomie populacji ogólnej jest niskie, to ogniska choroby będą występować z powodu niewystarczającego stanu zaszczepienia przeciwko odrze (szczególnie drugą dawką), a istotnego wzrostu zachorowań na tę chorobę należy się spodziewać w nadchodzących miesiącach i latach.

             

        • Wolontariusze podsumowali "Górę Grosza"
          • Wolontariusze podsumowali "Górę Grosza"

          • Dzisiaj wolontariusze podsumowali ogólnopolską akcję "Góra Grosza", która była przeprowadzana w naszej szkole od kilku miesięcy. Dzięki zaangażowaniu uczniów Szkolny Klub Wolontariatu przekaże zebrane pieniążki na szczytny cel. Razem przynosząc "grosiaki" uzbieraliśmy 570 złotych. 

            Dziękujemy z całego serca za udział w wydarzeniu! 

             

        • Rekolekcje szkolne
          • Rekolekcje szkolne

          •    29 lutego i 1 marca upłynęły w naszej szkole pod hasłem Wygraj życie. Gościli wśród nas rekolekcjoniści z Centrum Ewangelizacji DŁ Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej: ks. Andrzej Surdykowski, ks. Marek Żmijewski i Pani Iwona Pietrala. Rozmawiali z młodzieżą o zagrożeniach współczesnego świata, wartościach, jakie powinny być najważniejsze w życiu każdego człowiek, zwłaszcza młodego. Przekonywali, że nie ma nic cenniejszego niż własne życie i o nie należy dbać. Dziękujemy rekolekcjonistom za cenne nauki.

            Emilia Bilecka 

        • Tydzień gospodarności i oszczędności w SP3.
          • Tydzień gospodarności i oszczędności w SP3.

          • ,,Pamiętaj człowieku młody nie wolno marnować wody" Gdy się nauczę pieniążki oszczędzać za młodu, nie zaznam ja nigdy głodu ani chłodu. W dniach 26.02 - 01.03.2024r w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował Tydzień gospodarności i oszczędności w szkole. Na korytarzach rozwieszono plakaty zachęcające wszystkich uczniów do oszczędnego gospodarowania energią, wodą, żywnością oraz pieniędzmi. Wychowawcy w klasach przeprowadzili pogadanki, a uczniowie wykonali ciekawe plakaty.

            SU

        • „Świat na wyciągnięcie ręki” – spotkanie z podróżnikiem Leszkiem Szczasnym
          • „Świat na wyciągnięcie ręki” – spotkanie z podróżnikiem Leszkiem Szczasnym

          •    27 lutego 2024 r. uczniowie klas IVa i IVb uczestniczyli w spotkaniu autorskim z panem Leszkiem Szczasnym zorganizowanym przez Filię Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie. Leszek Szczasny jest podróżnikiem, filozofem, politologiem, autorem książki „Świat na wyciągnięcie ręki” oraz wielowymiarowych slajdów z podróży po Europie, Bliskim Wschodzie i Afryce. Tematem spotkania była wyprawa do Afryki, którą nasz gość odbył we wrześniu 2010 roku. Autor z pasją opowiadał o podróżowaniu autostopem, zwiedzaniu egzotycznych miejsc, poznawaniu ciekawych ludzi. Przy dźwiękach muzyki odbyliśmy podróż po Mauretanii – pustynnym i dusznym kraju. Poruszaliśmy się szlakami, które przemierzał niegdyś rajd Paryż-Dakar. Poznaliśmy obyczaje kraju, gdzie ludzie ubierają się w niewygodne bubu i odganiają się od wszędobylskich much. O tym wszystkim podróżnik emocjonalnie opowiedział, przedstawiając na slajdach ciekawe fotografie oddające niepowtarzalną atmosferę Mauretanii. Na koniec spotkania był czas na rozmowę i pytania od młodych słuchaczy.

               Nauczycielki biblioteki szkolnej, wychowawczynie oraz uczniowie klasy IV a i IV b serdecznie dziękują paniom z Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie za zaproszenie do udziału w spotkaniu.

            Jolanta Jasińska, Iwona Brzozowska